Własny tomik poezji. Piszesz i chowasz w szufladzie? Nie rób tego! Wydaj!

„Poezja jest niemodna, modne są grube powieści kryminalne, biografie tyranów, amerykańskie filmy i brytyjskie seriale telewizyjne. Polityka jest modna. Moda jest modna. Modne są relacje, niemodna jest substancja. Modne są wąskie spodnie, suknie w kwiaty, perły na ubraniach, czerwone swetry, płaszcze w kratkę, srebrne botki i ozdobne jeansy. Modne są rowery i hulajnogi, maraton i półmaraton, nordic walking, niemodne jest zatrzymanie się pośrodku wiosennej łąki i zamyślenie. Bezruch, mówią lekarze, jest groźny dla zdrowia. Moment zamyślenia jest niebezpieczny dla zdrowia, trzeba biegać, trzeba uciekać przed sobą. „

Adam Zagajewski

fragment przemówienia wygłoszonego
przez poetę w Oviedo, gdy odbierał prestiżową Nagrodę Księżniczki Asturii.

Czy potrafimy się zatrzymać? Zamyślić? Czas zmitrężyć na obserwowaniu kota wylegującego się na parapecie lub na chmury sunące po niebie?

Nuda ma znaczenie dla kreatywności

Biegniemy wciąż, wciąż czegoś szukamy, coś zdobywamy. Robimy sto rzeczy naraz, bo szkoda czasu, bo go nie ma, bo nie można się nudzić.

Dawno temu wychowawczyni moich dzieci w przedszkolu powtarzała. Do znudzenia.

Dajcie się dzieciom ponudzić, bo nuda bywa twórcza, bo – biegnąc z przedszkola na tańce, a potem na zajęcia językowe – nie mają czasu na uruchomienie wyobraźni, na zauważenie drobiazgów z otaczającego ich świata. Drobiazgów, które konstytuują, umacniają, uczą empatii.

Barbara Szumilewicz, Malarstwo i poezja
Barbara Szumilewicz, Malarstwo i poezja

Zatrzymać się i zauważyć

I wydawać by się mogło, że faktycznie: pędzimy, biegniemy, ulegamy modom, że szkoda nam czasu na kilka czy kilkanaście wersów, nad którymi trzeba się zatrzymać i zastanowić, bo nic w nich nie jest podane wprost. Nie informują o tym, kto z kim się spotkał, w co ubrał, jaką popełnił gafę lub jaki osiągnął sukces.
Być może faktycznie spora część osób pędzi, ale są też tacy, którzy się zatrzymują. Co więcej tacy, którzy to zatrzymanie, zamyślenie i zagubienie w chmurach, trawach i przestrzeniach, opisują. Dla siebie, dla K., dla córki, dla wnuka.

Myśli zamienić w słowo pisane

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wydałyśmy sporo tomików poezji. Nie są to znani poeci, choć niewątpliwe zasługują na zauważenie. To osoby, które się zatrzymały nad uczuciem do Ukochanej, nad własnym obrazem.
Potrafią dostrzec to, co na pierwszy rzut oka niedostrzegalne.

pierwsza książka z wierszami dziecka
tomik poezji wyrażający uczucie miłości

Zamyśliły nad życiem i jego ulotnością lub odwrotnie nad jego żywiołowością, dynamiką. Piszą starsi, młodsi i najmłodsi a my wydajemy. A my staramy się te bardzo osobiste kreacje wydać, jak najpiękniej, bo sztuką jest się zatrzymać i zauważyć, zatrzymać i poczuć, zatrzymać i nauczyć.

własny tomik poezji dziecięcej
Wiersze dla wnuczki

Kto będąc dzieckiem nie tworzył rymowanek. Niektórzy troskliwi rodzice zapisali je i dzięki temu teraz mogą się cieszyć Pierwszą Książką swojego dziecka

Tworzysz? Wydaj własny tomik poezji! To proste

tomik poezji zawierający zdjęcia i ilustracje
„MOJE” – tomik poezji

Zatem Drodzy Poeci, którzy swoje obserwacje skrywacie pod podwójnym dnem szuflady, wyjmijcie swoją twórczość i uradujcie szersze bądź węższe kręgi odbiorców. Pozwólcie własnym słowom sprawić, że ktoś się zamyśli przez chwilę, zastanowi, pomyśli lub po prostu ucieszy albo wzruszy. Myślę, że mała Zosia, która od swojej Babci otrzymała własny tomik poezji z prawdziwą dedykacją, dzisiaj cieszy się ogromnie. Za wiele lat będzie to pamiątka, która ją dodatkowo wzruszy i pocieszy. Wywoła uśmiech na twarzy.

własny tomik poezji ilustrowany malarstwem wydany w selfpublishingu
Barbara Szumilewicz, Malarstwo i poezja

Podobnie jak wiersze pana Piotra, które zapewne będą wielokrotnie czytane albo obrazy pani Barbary wchodzące w dyskurs ze słowem umieszczonym obok. Nie przechodźmy obojętnie obok słów. Bo niemal zawsze mają głębsze znaczenie.

wydany przez bajkopisarze.pl własny tomik poezji
Wy piszecie, my wydajemy

Z wyczuciem i troską pomożemy Wam wydać Wasz tomik poezji bo warto mieć taką pamiątkę!

Opisz nam swój pomysł

lub skontaktuj się z nami

redakcja@bajkopisarze.pl lub dzwoń do Agnieszki lub Kasi.

Jeżeli chcesz ofiarować książkę na prezent ale nie masz jeszcze pomysłu, kliknij tutaj i dowiedz się jak możemy Ci pomóc.

O

Przygotowujemy i wydajemy personalizowane albumy na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice, a także zakończenie roku szkolnego czy też przedszkolnej edukacji. Serwis zawiera aplikację udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki. A jeżeli nie masz czasu, to my przygotujemy książkę specjalnie dla Ciebie.