Jak zostać poetą i wydać tomik wierszy

(…)
będziesz, mój wierszu, uważnie czytany,
komentowany i zapamiętany

Wisława Szymborska
Do własnego wiersza

Tomik poezji wydany w selfpublisingu
10 tomików ofiarowanych w prezencie rodzinie i przyjaciołom

Nadszedł dla nas, bajkopisarek, czas niezwykły. Od kilku miesięcy obserwujemy wzmożony ruch poetycki. Zastanawiamy się, co jest przyczyną? Dlaczego, jeszcze częściej niż poprzednio, nasi klienci sięgają po tę formę wyrazu? Oczywiście możemy przypuszczać, ale na 100% nie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Jednak jakakolwiek jest przyczyna, to my się oczywiście cieszymy!

Po pierwsze: treść

Być może czasy takie, że znów warto się zatrzymać, zachwycić drobiazgami, skupić na najważniejszym, dostrzec, uwrażliwić… W każdym razie my cieszymy się ogromnie, gdy możemy wydać kolejny tom wierszy, zadbać o odpowiednie fonty, stworzyć stosowną do oczekiwań oraz treści okładkę. W końcu zlecamy druk, by za czas jakiś wziąć z radością i dumą do rąk efekt końcowy.

I tu musimy się przyznać: czasami mamy problem, by rozstać się z tomikiem, który właśnie powstał. Jest piękny, pełen dobrych, mądrych, czasami wzruszających treści i wspaniale wykonany.

Siostra była tak zaskoczona, że aż zaniemówiła:) Potem było wzruszenie, pierwszym przeczytanym wierszem przez autorkę był wiersz „Dla Córki”.
Autorce głos się załamywał, a córka postanowiła założyć ciemne okulary, żeby nikt nie widział jej łez.

subtelny w formie tomik wierszy na urodziny
Subtelny w formie tomik wierszy na okrągłe urodziny

Po drugie: zaangażowanie

Śmiemy twierdzić, że doświadczenie w wydawaniu poezji mamy już takie, że wychodzi nam to coraz lepiej, równie dobrze (a może nawet bardziej) jak tym, którzy Wielkich wydają.

Zawsze staramy się cały proces przeprowadzić idealnie! Chcemy bowiem, by nasz Autor lub ktoś, kto postanowił za kogoś opróżnić szufladę, przejrzeć szkolne zeszyty lub stare notesy był zadowolony z decyzji, którą podjął. Miał poczucie, że efekt jest jak z marzeń. Spełnia oczekiwania. Będzie powodem dumy!

I cieszymy się jak dzieci, gdy nadchodzą informacje kolejne o zachwytach, wzruszeniach i radościach!

(…) wiersze dotarły, jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego:) Chciałam Paniom bardzo podziękować za współpracę i zaangażowanie przy tworzeniu tego projektu. 

chcesz wydać własny tomik wierszy

Po trzecie: odwaga

Dzielenie się własną twórczością i przemyśleniami z szerszą publicznością bywa trudne i wymaga odwagi. Jednak za każdym razem przekonujemy się, że warto. Jeszcze nie spotkałyśmy osoby, która byłaby z takiej decyzji niezadowolona lub niemiło zaskoczona tym nietypowym prezentem.
Zatem z ręką na sercu możemy powiedzieć, że WARTO! Naprawdę:)\

książka na prezent

Po czwarte: prezent doskonały

Bywa, że długo zastanawiamy się, jaki prezent sprawić komuś z okazji nadchodzącego Jubileuszu. A bywa, że podpowiedź leży w szufladzie, w teczce lub w jakiejś innej skarbnicy. I tak oto zdarza się, że to sam Jubilat niemal przygotował, podał nam na tacy swój prezent, wystarczy sięgnąć, wybrać i skontaktować się z nami.

Gwarantujemy, że zobaczenie własnego nazwiska w indeksach Biblioteki Narodowej jest równie przyjemne jak łyk dobrego wina lub herbaty. I to dzieło będzie spoczywać na tej półce, a być może ktoś po nie sięgnie?

Są też takie osoby, które własne myśli serdecznie ubierają w słowa i taki prezent ofiarowują Bliskiej Osobie. A my pomagamy ten dar oblec w atrakcyjne szaty.

książka - tomik wierszy na prezent urodzinowy
Dwie kolejne odsłony prezentu dla jednej Osoby:) Jako bazę do zaprojektowania okładki wykorzystałyśmy nadesłane zdjęcia.

Po piąte: czego potrzeba by wydać tomik poezji?

  1. Telefon lub mail wywiadowczy do bajkopisarek jest dobrym rozwiązaniem. Wspólnie przedyskutujemy wszystkie możliwości, doradzimy, omówimy proces i określimy ramy czasowe.
  2. Wiadomo potrzebne są wiersze 🙂
  3. Ustalimy, uwzględniając liczbę tekstu oraz dodatków (szkiców, rysunków, zdjęć), jaki format będzie najlepszy.
  4. Zostaje jeszcze projekt okładki => wysłuchamy i doradzimy. Niektórzy wolą czystą formę, inni kolaż a inni ilustrację. My możemy zrobić wszystko!
  5. Określamy też nakład. Liczba egzemplarzy ma znaczenie dla ceny.
  6. Uzgadniamy cenę, terminy (ok. 2-3 tygodnie), zasady dostarczenia materiałów i ruszamy do pracy!
  7. A może voucher poetycki? Jeśli nie macie dostępu do tajnych zapisków Jubilatki | Jubilata, a wiecie, że pisze, to można, ustalając z nami szczegóły, zamówić voucher. A następnie ofiarować go w prezencie.

Po szóste: skontaktuj się z nami

Zadzwoń do Agnieszki (512 446 414) lub Kasi (691 712 171) lub napisz: redakcja@bajkopisarze.pl

Nie ma lepszego czasu na wydanie własnej książki niż… teraz!

bajkopisarze.pl czyli Agnieszka i Kasia

O

Przygotowujemy i wydajemy personalizowane albumy na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice, a także zakończenie roku szkolnego czy też przedszkolnej edukacji. Serwis zawiera aplikację udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki. A jeżeli nie masz czasu, to my przygotujemy książkę specjalnie dla Ciebie.