Książka na Chrzest w 28-stronicowej odsłonie.

Coraz częściej zamawiacie książki z twardą personalizowaną okładką, co nas oczywiście ogromnie cieszy 🙂 Nie dziwimy się, że jest ona popularna, skoro można na niej umieścić tytuł i zdjęcie Obdarowanego.
Do tej pory nasze opowiadanie na chrzest było zaplanowane na 20 stron. Okazało się, aby książka w twardej oprawie były trwała, musi mieć ich aż 28. Zatem pozostało nam przeprojektować obie wersje Emuriela. Poniżej opisujemy, co się zmienia.

Wersja z szablonu, czyli z naszej aplikacji, pozostaje bez zmian. Znajdziecie ją w zakładce PERSONALIZUJ lub w sklepie przy konkretnym produkcie pod buttonem: PERSONALIZUJ SAMODZIELNIE (dla dziewczynki i dla chłopca), ale dodajemy kilka stron poza szablonem.
I tak:
1) okładka pozostaje zgodna z Waszym projektem
2) na pierwszej stronie środka umieszczamy aniołka dopasowanego do wybranej wersji graficznej

aniołek na powitanie
pierwsza strona książeczki na chrzest

Czytaj dalej Książka na Chrzest w 28-stronicowej odsłonie.

Wakacje z oryginalną książką personalizowaną pod pachą

Czy macie już wiatr we włosach i czujecie tę radość, płynącą ze świadomości, że nic nie trzeba, a można wszystko?!
Niewątpliwie, wszyscy od dzieci, nauczycieli po rodziców, cieszą się wakacjami. Dorośli odsapną zmieniając nieco schemat codziennego wstawania, budzenia, przygotowywania śniadaniówek i odwożenia do szkoły czy przedszkola.
Dzieci cieszą się wolnością:) Choć niektórzy kończąc, na przykład, przedszkole staną za dwa miesiące przed nowym wyzwaniem, ale to dopiero za jakiś czas, a tymczasem można wyruszyć w świat z książką pod pachą.
Zwłaszcza taką szczególną, której jest się bohaterem. Można ją czytać na plaży, w ogrodzie, w samochodzie i pociągu.

komplet książek-prezentów na zakończenie roku szkolnego
dla każdego ucznia prezentem jest identyczna książka, dla Pani przeznaczone są specjalne strony, czasem także okładka

Czytaj dalej Wakacje z oryginalną książką personalizowaną pod pachą

Pierwsza książka w bilioteczce malucha? Personalizowana!

Poniedziałek to czasami najfajniejszy dzień w tygodniu. Przychodzisz do pracy, robisz kawę, włączasz komputer i przeglądasz maile. Sprawdzasz drukarnię, czy wszystko jest w porządku, czy zdążą wydrukować kolejne egzemplarze na czas. Są nowe zamówienia? Ok. Trzeba je ogarnąć. Tu poprosić o lepsze zdjęcia, tam odpowiedzieć na dodatkowe pytania. Ile zdjęć jest w książce na pierwsze urodziny?* A dlaczego aniołek jest zaokrąglony albo powłóczysty?** A jeśli dziecko urodziło się w domu a nie w szpitalu, to czy można zmienić tekst?*** A czy na jubileusz 15 lipca to jeszcze zdążymy?****

I wśród codziennej krzątaniny trafiasz w końcu na tekst, który sprawia, że uśmiechasz się od ucha do ucha i głośno wypowiadasz zdanie: Och, jak ja luuuubię poniedziałki. Żeby nie być gołosłownym:
Czytaj dalej Pierwsza książka w bilioteczce malucha? Personalizowana!

Kolejne projekty w walce o lepsze jutro – edukacja ekologiczna dla dzieci

rysunek z książki o segregowaniu odpadów
psst! ekoksiążki są już prawie gotowe

Tak się dziwnie złożyło, że od lat kilku w bajkopisarskim warsztatcie powstają bardzo tematyczne pozycje. Mniej personalizowane i jak na nas – pamiętajcie, że obracamy się w kręgów nakładów w liczbie 1 egz. – wysokonakładowe, np. 2 000 lub 20 000 egz. Zaczęło się od Potwora Śmieciotwora, który zjadał ze smakiem wszystkie śmieci i wcale nie straszył dzieci. Interaktywana książka przeplatana opowiadaniem o kocie Maurycym trafiła do małopolskich szkół.
W zasadzie rozeszła się na pniu.  Czytaj dalej Kolejne projekty w walce o lepsze jutro – edukacja ekologiczna dla dzieci

Rzecz o personalizownaniu książek (bajkopisarze.pl)

Tworząc trzydziestą wersję opowiadania z okazji Pierwszej Komunii Świętej zaczęłam się zastanawiać, kiedy mi się to znudzi. Ileż razy można personalizować tę samą historię? Ileż razy składać tę samą 28-stronicową książkę na prezent?
I dochodzę do wniosku, że jednak można. W dodatku się nie nudzi. Wręcz przeciwnie, za każdym razem jest to przedsięwzięcie intrygujące. Trzeba być dyplomatą, detektywem i na tyle zręcznie posługiwać się słowem, by nie popaść w rutynę i bylejakość. By wersja finalna była perfekcyjnym i oryginalnym prezentem, który odrobinę poruszy, sprawi radość i pozwoli zapamiętać konkretne wydarzenie.

książka personalizowana
Pierwsza Komunia

Czytaj dalej Rzecz o personalizownaniu książek (bajkopisarze.pl)

Pomysł na prezent – dla dziecka i dorosłego

nasza personalizowana książka

nie jest artykułem pierwszej potrzeby
nie zwiera wskazówek jak żyć, jak zarobić milion,
nie oferuje prostych recept ani przepisów kulinarnych
nie daje jednoznacznych odpowiedzi
nie pomoże w trafieniu do najbliższej pizzerii

w zasadzie trudno udowodnić jej wpływ na zdrowie 

a mimo to Obdarowany otrzymuje w prezencie chwilę zachwytu i wzruszenia zapisaną na najtrwalszym, jaki dotąd wynaleziono nośniku, papierze
może do niej wracać wiele razy, gdy nie wierzy w siebie, gdy poszukuje siły, gdy  potrzebuje czułości

zadzwoń  +48 512 446 414
lub napisz: redakcja@bajkopisarze.pl
Doradzimy!

Zajrzyj też do naszego sklepu z personalizowanymi prezentami

wyjątkowy i oryginalnym prezent
pomysł na prezent personalizowana książka

Bajki naszego dzieciństwa – jak zachować wspomnienie tych magicznych chwil i wydać własną książkę

W zakamarkach pamięci przechowujemy okruchy wspomnień, czasem całe historie. Opowiadane przez babcię, dziadka, mamę tatę na dobranoc. Albo w czasie obiadu, którego przełknięcie nie byłoby możliwe, bez tej samej bajki, co zawsze. Czasami okraszane dykteryjkami, rzucanymi mimochodem komentarzami, czy rozbudowanymi wątkami pobocznymi, stanowią nieodłączną część dzieciństwa.

Bohaterowie tych niezwykłych historii (czasem prawdziwi, czasem wyimaginowani) walczyli z przeciwnościami losu, wędrowali w poszukiwaniu skarbu. Wtedy te opowiadania bawiły nas, zajmowały, usypiały lub uspakajały. Teraz, już jako dorośli, dostrzegamy ich ukryty sens.

Macie wspomnienie takich bajek w głowie?

Zgłoście się do nas. Pomożemy Wam wydać osobisty pamiątkowy egzemplarz takiej bajki. Tak,  jak wydaliśmy bajkę pt. Przygody papierka. Zilustrowana i wydrukowana, z personalizowaną twardą oprawą jest prezentem dla dziadka – autora bajki, dla jego dzieci i wnuków.

„Dziadek był bardzo wzruszony, aż łzy w oczach zakręciły się.” Nam też się kręcą łzy w oczach, gdy dziękujecie nam za taką pamiątkę.

Dzwońcie, piszecie, ustalimy szczegóły: Agnieszka Boroń-Przybyło, tel. 512 446 414, redakcja@bajkopisarze.pl

 

Personalizowana Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej dla chłopca i dla dziewczynki

Pamiątki pierwszej komunii świętej dla dziewczynki i chłopca

„O wartościowych i pięknych rzeczach zawsze się pamięta. I mimo, że znam tę historię, to za każdym razem wzrusza mnie i łezka kapie.”  – tak o naszych książkach mówi zadowolona klientka i… zamawia kolejną książkę.1_kwadCo sprawia, że nasi klienci tak się wzruszają i co różni nasze książki od innych?OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kom dziew

Na początek gromadzimy informacje: co bohater lubi, co czyta, z kim się bawi, czy ma psa albo rybki. Oooo i jakie lubi ciasto, i jaki sport uprawia. Wszystkie te „dane” posłużą nam do stworzenia niepowtarzalnej wersji opowiadania, która podkreśli indywidualny charakter prezentu.

Kom_per_icoKom_perCh_ico

Potem bierzemy się za zdjęcia. Każde z 4 zdjęć dziecka dokładnie wycinamy z tła, a następnie wkomponowujemy w ilustracje, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Zdarzyło nam się nawet usadzić bohatera na gałęzi. Najpierw wycięliśmy krzesło na którym siedział.

 

I to wszystko w cenie 209 zł.

Zamów dla CHŁOPCA
Zamów dla DZIEWCZYNKI

informacje i zdjęcia możesz prześlesz później mailem.

obwolutaMasz mniej 1-2 zdjęcia Obdarowanego? Zamów personalizowaną obwolutę na album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

17622658_1247726835348201_1538960656_o

Album można zakupić w cenie 29 zł. Wtedy personalizujesz go samodzielnie. Lub…

wiosna

książkę można wzbogacić o kaligrafowany wpis na stronie tytułowej. Jest on wykonywany przez znakomitego specjalistę liternika, a kaligrafowane jest imię i nazwisko, data oraz miejsce uroczystości.
Koszt 20 zł

Możesz też samodzielnie spersonalizować Pamiątkę Pierwszej Komunii w nasze bajkopisarskiej aplikacji. Tam dodasz zdjęcia w wyznaczone miejsca.

PK_albumikKomunia pies

Nie podlega modom, nie zużywa się, nie trzeba ładować. Nasza książka wywołuje uśmiech na twarzy Obdarowanego. I to nas nakręca.

przyciete

Zadzwoń,512 446 414 lub napisz sklep@bajkopisarze.pl

www. booksle.pl 

Dobre postanowienia w nowej szacie graficznej

Tu możecie zobaczyć zdjęcia z personalizowanego opowiadania i personalizowanej okładki. Szczegóły w sklepie booksle.pl 

Ta książka, to cudo.  Niby niemal monochromatyczna, prosta, zupełnie niekrzykliwa, a jednak fantastycznie dopracowana graficznie. Wygląda idealnie w wersji bez zdjęć w środku i jeszcze bardziej idealnie (tak, jest to możliwe:)), gdy wewnątrz pojawią się zdjęcia głównej bohaterki lub bohatera.
Pochylcie się nad świąteczną książką, mimo, że teoretycznie czasu jeszcze sporo, ale zdecydowanie mniej, jeśli rozważa się przygotowanie personalizowanej książki dla całej grupy.

Skoro producenci bombek nad kolejnymi Świętami myślą już w kwietniu, to my w październiku zachęcamy do refleksji nad Adwentem. Po co on w ogóle? Na co czekamy? A może na Kogo? Jak ten czas wypełnić? Podpowiadamy na kolejnych stronach książki.

Można ją mieć w kilku wersjach, w zależności od zaangażowanych środków.

I tak: można zamówić w pełni personalizowaną wersję ze zdjęciami w środku książki i odpowiednio przygotowanym tekstem (ta po lewej; poniżej) lub wersję, w której personalizowana jest tylko okładka (ta po prawej).

Na szczęście okładka ma aż 4 strony, więc całkiem sporo można zmieścić. Mogą to być zdjęcia…

… życzenia lub list od św. Mikołaja.

Wewnątrz w pełni personalizowanej opowieści kryją się na kartach książki zdjęcia wkomponowane w ilustracje oraz tekst dostosowany do głównych bohaterów. To w sumie musi być fascynujące uczucie, znajdować własne podobizny na kolejnych stronach prawdziwej książki i czytać o sobie, o swoim rodzeństwie lub kolegach z klasy czy przedszkola.

Ponieważ, co ważne, jesteśmy w stanie przygotować opowieść, która przez czas adwentowy przeprowadzi całą grupę przedszkolną lub szkolną klasę. W opowieści pojawi się więc Marysia, która zawsze wie, jaki jest dzisiaj dzień i która godzina albo Staś, który nie może ani chwili wysiedzieć w miejscu, ale doskonale liczy lub zna wszystkie trudne słówka z angielskiego…

Zatem, choć mamy jeszcze trochę czasu, to warto już przejrzeć zdjęcia, poszukać odpowiednich i zamówić prezent, który wywoła uśmiech, ale też skłoni do refleksji.

Dostępne są:

 

Zapraszamy do kontaktu: redakcja@bajkopisarze.pl,

512 446 414, 691 712 171