Selfpublishing – parę kroków do własnej książki. Podsumowanie 2023

Czas na podsumowanie 2023 roku. To był rok ambitnych projektów, niesamowitych wyzwań, szczególnie tych związanych z wydaniem własnej książki (czyli selfpublishing górą). Dla Was przejechałyśmy prawie całą Polski, by dopiąć wydawniczy projekt na ostatni guzik. To wszystko, by się nie zdarzyło, gdyby nie nasi Klienci. Kim byłybyśmy bez Was❓ Dziękujemy wspaniałym autorom, którzy pozwolili nam swoje słowa, zdania, rymy oraz ilustracje złożyć w formie papierowej książki, a często też ebooka.

Wydałyśmy 24 nowe pozycje w wersji drukowanej

Część naszych zleceń przybrała również formę ebookową w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jakie były to książki? I bardzo osobiste przeznaczone do prywatnego użytku, jak i te wpisujące się w prowadzony model biznesowy, do sprzedaży we własnym sklepie, w znanych księgarniach oraz na Amazonie i Legimi. Czym się zajmowałyśmy? Redagowałyśmy, dokonywałyśmy korekty, składałyśmy i przygotowywały do druku. Potem nadzorowałyśmy druk i wysyłkę. Dbałyśmy o wszystkie elementy procesu tak, abyście Wy mogli zająć się tym, co cieszy Was najbardziej.

Niektóre wydania własnej książki są bardzo osobiste

Nie trafią na półki w księgarniach, nie przeczytają ich jurorzy literackich konkursów. To prezenty (osobiste, personalizowane), które powstały dla konkretnej osoby lub grupy osób – ukochanej, przyjaciela, przedszkolaków, uczniów, przyjaciół czy… członków rodziny.

Jesteśmy dumne, że mogłyśmy wydać te niezwykłe prezenty.

Urodziny i albumy na koniec szkolnego roku

Dziękujemy również za zaufanie, że pozwoliliście nam brać udział w tak osobistych i ważnych przedsięwzięciach. Przygotowałyśmy wspaniałe prezenty na czterdzieste, pięćdziesiąte i osiemnaste urodziny. Do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i liceów trafiły personalizowane opowiadania na koniec roku i również piękne albumy ze zdjęciami uczniów. Książki na zakończenie roku szkolnego zamawialiście zarówno jako pamiątkowe wydanie, jak i prezent dla nauczyciela. Maj i czerwiec był czasem wyjątkowo intensywnym.

Poetycki selfpublishing

Nie będziemy jednak ukrywać, że 2023 był rokiem poezji! Do naszych klientów powędrowało aż 10 tomików poezji o nakładzie niemal 350 egzemplarzy. Najczęściej zamawialiście tomiki w formacie A5 i twardej oprawie, ale były również inne formaty i miękkie okładki.

Przy okazji opowiemy o niecodziennych urodzinach: nasza klientka bliskiej sobie osobie chciała sprawić ogromną urodzinową niespodziankę, odnalazła wiersze napisane przez Jubilatkę i zleciła nam przygotowanie tomiku poezji. Cała urodzinowa impreza rozpoczęła się od wpisania do wyszukiwarki Biblioteki Narodowej imienia i nazwiska Jubilatki. Jakież było jej zdziwienie, gdy zobaczyła swoje nazwisko śród autorów, a jeszcze większe, gdy pozycję opisaną w BN otrzymała do rąk własnych. Radość, łzy i wzruszenie.

Pozostałe publikacje, które wydałyśmy w ubiegłym roku, to około 2500 egzemplarzy. W tym opowiadania, bajki, książki na zakończenie roku szkolnego oraz poradniki.

Książkowy prezent na chrzest, narodziny i urodziny

Jak co roku wydałyśmy też sporo personalizowanych opowiadań na okazję, pochodzących z naszej bajkopisarskiej oferty. Niekwestionowanym zwycięzcą od lat pozostaje opowiadanie na chrzest lub narodziny o figlarnym aniołku Emurielu, ale gonią je Cyferki i książki na urodziny, szczególnie te pierwsze.

Co w nowym roku?

Mamy nadzieję, że nowy 2024 rok przyniesie nowe wyzwania, ale również z radością powitamy powracające wierne klientki i wiernych klientów:) Pamiętajcie, że inspirujemy, motywujemy, doradzamy, konsultujemy, koordynujemy proces wydawniczy, a także piszemy na zamówienie, redagujemy, sprawdzamy przecinki, składamy wersje papierowe i ebooki.

Znamy się na tym!

A najbardziej na świecie lubimy oglądać przepiękne efekty naszej z Wami współpracy! I tego sobie samym życzymy:) Zapraszamy więc i tych, którzy szukają wyjątkowego prezentu, jak i tych których interesuje selfpublishing.

O

Przygotowujemy i wydajemy personalizowane albumy na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice, a także zakończenie roku szkolnego czy też przedszkolnej edukacji. Serwis zawiera aplikację udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki. A jeżeli nie masz czasu, to my przygotujemy książkę specjalnie dla Ciebie.