Poznaj zamki Małopolski. Konkurs na eprzewodniki.

Czas wakacji sprzyja baczniejszemu przyglądaniu się otaczającemu światu. To, zależnie od potrzeb, czas podróżowania, zwiedzania i kontemplacji. Jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu Małopolski są zamki i pałace. Do poznania ich ciekawej historii i zobaczenia obiektów „na żywo” zaprasza Stowarzyszenie Tęcza oraz portal bajkopisarze.pl, jednocześnie zachęcając do wzięcia udziału w konkursie na zamkowy e-przewodnik. Będzie miał formę wirtualnej książki, przygotowanej i udostępnionej w sieci.

Zamki Małopolski kuszą bogactwem legend i tajemnic; część z nich jest powszechnie znana, część pozostała jeszcze do odkrycia. Warto próbować, zwłaszcza, gdy miejsca i ich historię można odkrywać na różne sposoby.

rys. Anna Kaszuba-Dębska, zdjęcia: wikipedia
rys. Anna Kaszuba-Dębska, zdjęcia: Wikipedia

Można spakować plecak i spontanicznie wyruszyć na wyprawę, licząc na spotkanie Wielkiej Przygody. Można też pieczołowicie zaplanować trasę wędrówki, zapoznać się uprzednio z historią zamku czy też jego mieszkańców (obecnych i historycznych).

Można również odbyć podróż nie wychodząc z domu: pospacerować wirtualnymi ścieżkami na ekranie komputera, obejrzeć zdjęcia eksponatów, podziwiać otoczenie.

Własne spostrzeżenia i emocje warto zamknąć w formie przewodnika. Teksty łączyć z ze zdjęciami, przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez Annę Kaszubę-Dębską czy rysunkami. Może zachęcimy kogoś do poznania losów zamku czy jego bohaterów?

Na autorów najciekawszych prac, czekają atrakcyjne nagrody, takie jak edukacyjne gry i układanki, wydruki własnych eprzewodników, kolorowe zegarki oraz dużo, dużo książek.

Szczegółowe informacje o konkursie

O

Przygotowujemy i wydajemy personalizowane albumy na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice, a także zakończenie roku szkolnego czy też przedszkolnej edukacji. Serwis zawiera aplikację udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki. A jeżeli nie masz czasu, to my przygotujemy książkę specjalnie dla Ciebie.