Szczypta fantazji czy rzetelna wiedza? – konkurs na eprzewodniki po zamkach Małopolski

Pani Kazimiera jest babcią Filipka. Swoje opowieści, dzięki którym daje nam szansę poznać znane i nieznane, czasem wymyślone, legendy związane z zamkami Małopolski, pisze wierszem. Nas szczególnie zafascynowała determinacja, z jaką postanowiła się nauczyć tworzenia wirtualnych eprzewodników.
Klaudia i Magda są niepełnosprawne. W tworzeniu przewodników dziewczynkom pomagali rodzice i nauczycielki. Ich opowieści, ilustrowane własnymi pracami i zdjęciami, są autentyczne i wzruszające. Monika i Janek są nastolatkami, podeszli do eprzewodnika, jak na swój wiek profesjonalnie – przytoczyli fakty, prawie historyczne. Ubarwili swe prace ilustracjami Anny Kaszuby-Dębskiej oraz zdjęciami.
grafika1
Konkurs na stworzenie eprzewodnika po zamkach Małopolski wymaga od uczestnika rzetelnego przygotowania albo.. szczypty fantazji. Eprzewodnik może przecież zwierać osobiste wspomnienia z wędrówki z teatrem kukiełkowym, którego przedstawienia odbywały się na dziedzińcu zamku w Niedzicy, czy też opis „prawdziwego” spotkania z Białą Damą na zamku w Korzkwi. Przecież każdy zamek ma jakąś białą damę, a w najgorszym przypadku zwykłego ducha.

Szukajcie i wydobywajcie tajemnice naszych zamków. Być może przy okazji znajdziecie jakiś „skarb”? Teraz jest na nie wielka moda! A więc do dzieła!

Konkurs trwa do 10 października 2015 r. Uczestnikami mogą być dosłownie wszyscy, można przystąpić do tworzenia przewodnika indywidualnie lub grupowo. Organizator– Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” zapewnia fantastyczne nagrody. A są to: kolorowe zegarki, gry planszowe i układanki, mnóstwo książek dla uczestników w każdym wieku, wydruki własnych eprzewodników oraz gadżety od zamków małopolskich. Rozdanie nagród odbędzie się w trakcie 19 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

http://www.stowarzyszenietecza.org/
http://www.bajkopisarze.pl/zamkimalopolski