Lenka i Kuba na tropie… poznajcie książkę z ilustracjami dzieci

To już nasz kolejny bajkopisarski projekt edukacji ekologicznej skierowany do najmłodszych (dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych województwa małopolskiego).   Obejmował: konkurs na ilustracje dziecięce do ekoopowiadania oraz pakiet dydaktyczny zawierający także scenariusze zajęć i instrukcje dla nauczycieli dla 2 000 dzieci.

Projekt miał on na celu wzmocnienie świadomości oraz kompetencji dotyczących dbania o własne otoczenie oraz tzw. cirrcular economy, czyli wybierania tak zaprojektowanych i wykonanych produktów, by po zakończeniu ich użytkowania, można je było ponownie wykorzystać.

Po sukcesie ubiegłorocznego projektu pn. Potwór Śmieciotwór wiedzieliśmy, że szkoły, a w szczególności przedszkola wciąż czekają na nowe pomysły i projekty edukacji ekologicznej dowodząc tym samym, jak bardzo są potrzebne.
Na efekty nie czekaliśmy długo. Projekt ponownie cieszył się ogromną popularnością, a na konkurs spłynęło ponad 750 niezwykłych prac z 45 placówek. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Zobacz więcej materiałów z projektu.

Chcesz zrealizować podobny projekt? Napisz redakcja@bajkopisarze.pl lub zadzwoń 512 446 414

O

Przygotowujemy i wydajemy personalizowane albumy na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice, a także zakończenie roku szkolnego czy też przedszkolnej edukacji. Serwis zawiera aplikację udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki. A jeżeli nie masz czasu, to my przygotujemy książkę specjalnie dla Ciebie.