Już za kilka miesięcy nastąpi czas pożegnań. Jedni skończą szkołę, innym przyjdzie się pożegnać z młodzieżą, bo już nie dziećmi przecież. Będą podziękowania, popłyną łzy wzruszenia. Jeszcze inni zostawią za sobą pierwszy etap nauki i również pożegnają swoją przewodniczkę/przewodnika, który cierpliwie uczył liczyć, pisać, stawiać pierwsze ważne pytania.
Pożegnania. Obserwowałam to zjawisko już kilka razy. Zawsze są emocje, zawsze jest podniośle i wzruszająco; nawet jeśli tak na co dzień nie zawsze było wspaniale.
Zatem przyszedł mail w SPRAWIE albumu na zakończenie roku. Zwykle jest tak, że niespodziankę dla młodszych dzieci przygotowują rodzice . Jest to dla nich nagroda na zakończenie przedszkola czy zerówki i przy okazji prezent dla wychowawczyni. Podobnie jest w przypadku dzieci z klas 1-3 i ich nauczycieli. W starszych klasach w pracę nad książką „wplątana” jest wychowawczyni lub polonistka czy polonista i powstaje wielowątkowa opowieść, pisana na głosy.
Czasem jest fun i zabawna sesja fotograficzna np. tematyczna. Moja córka w związku z tematem – „przynieście 1 rzecz , która was najlepiej opisuje” – przytaszczyła w czerwcu do szkoły narty:)
Ale wracając do maila w SPRAWIE. Tym razem jako pierwsza odezwała się młodzież, która chciałaby dla swojej wychowawczyni przygotować pamiątkową opowieść, kronikę wzorowaną na średniowiecznych opowieściach… I muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Młodzież sama to wymyśliła, chce zrobić, a w dodatku zapobiegliwie pyta o realizację w lutym 🙂 Nie końcem maja, tylko w LUTYM.
Słowem warto wziąć przykład i nie czekać na ostatnią chwilę, nie drżeć, czy nakład dotrze na czas, tylko spokojnie z wyprzedzeniem wymyślić koncept (my pomożemy) i przygotować najfajniejszą książkę, która osłodzi czas pożegnania, a w dodatku będzie pamiątką na zawsze.
Sprawdź nasze gotowe propozycje w sklepie.
Skontaktuj się z nami! redakcja@bajkopisarze.pl