Regulamin

(aktualizacja z dnia 24 maja 2018 r. zgodnie z wymogami RODO)

O sklepie i o zamówieniach

1. Sklep internetowy działający pod adresem www.booksle.pl prowadzony jest przez
Bajkopisarze.pl s.c. Agnieszka Boroń-Przybyło, Katarzyna Filipek-Herniczek,
ul. Kukiela 27, 31-358 Kraków
NIP 945 20 86 973, REGON 120499251

Wpisy do działalności gospodarczej:
Agnieszka Boroń-Przybyło, ewidencja działalności gospodarczej prowadzona przez Prezydenta Miasta Krakowa pod nr 7454/2006
Katarzyna Filipek-Herniczek, ewidencja działalności gospodarczej prowadzona przez Wójta Gminy Zabierzów pod nr 4924/2009
2. Sklep prowadzi sprzedaż zgodnie z zasadami opracowanymi przez IAB http://iab.org.pl/wp-content/uploads/2014/01/dobre-zadady-ecommerce.pdf
3. Sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową produktów personalizowanych, książek drukowanych na zamówienie i innych produktów. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez Właścicieli sklepu. Informacje o przerwach będą podawane z wyprzedzeniem 7-dniowym na stronie głównej sklepu. Realizacja zamówień następuje w dni robocze. Zamówienia są przyjmowane w postaci formularza zamówienia, który jest dostępny na stronie www.booksle.pl.
4. Każde złożone zamówienie potwierdzamy e-mailem. Mail może także zawierać prośbę o dodatkowe informacje wymagane przy zamówieniu oraz wskazówki dotyczące zdjęć.
5. W przypadku braku potwierdzenia ze strony booksle.pl w ciągu dwóch dni roboczych, prosimy o kontakt mailowy sklep[małpa]bajkopisarze.pl lub telefoniczny (512-446-414, 691-712-171).
6. Realizacja (terminy, koszty) zamówień indywidualizowanych produktów (np. pisanie bajki/opowiadania, przygotowywanie książek na zlecenie) jest każdorazowo indywidualnie uzgadniana z Zamawiającym.
7. Zamówienie zostaje uznane za potwierdzone w momencie przesłania wszystkich niezbędnych informacji (produkty personalizowane) i wpłaty na konto (produkty personalizowane i inne).
8. Zamawiający może wprowadzić zmiany w złożonym zamówieniu, telefonicznie oraz e-mailem pod adresem sklep[małpa]bajkopisarze.pl do momentu oddania do druku (produkty personalizowane) lub wysyłki zamówienia (pozostałe produkty). W produktach personalizowanych liczba dokonywanych zmian (liczba zdjęć, zmiany tekstowe) jest ściśle określona w specyfikacji zamówienia. Wszelkie dodatkowe zmiany muszą zostać uzgodnione odrębnie oraz odrębnie wycenione.
9. Sklep dokłada wszelkich starań, aby przygotować zamówione książeczki z najwyższą starannością i dbałością o końcowy efekt estetyczny. Zdjęcia umieszczane w książkach oraz wkomponowane w ilustracje, z uwagi na kadr i układ postaci oraz jakość zdjęcia każdorazowo mogą wyglądać inaczej niż na wzorach umieszczonych na stronach sklepu. Także ich układ w książeczce może ulec zmianie. Kolory na monitorze mogą nie być identyczne z tymi na wydruku. Jest to zjawisko naturalne wynikające z różnych procesów otrzymywania kolorów na ekranie monitora i podczas wydruku cyfrowego.
10. Sklep booksle.pl nie odpowiada za błędy, jakość zdjęcia oraz treść umieszczaną w książkach przygotowywanych samodzielnie. W przypadku samodzielnej personalizacji sklep nie odpowiada za błędy oraz treść umieszczaną w polach przeznaczonych do personalizacji oraz za jakość zdjęć wstawionych przez Zamawiającego.
11. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem, Zamawiający zostanie poinformowany o zaistniałej sytuacji i podejmuje decyzję o sposobie realizacji zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).
12. Do sprzedaży promocyjnej czy też wyprzedaży przeznaczona jest tylko ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się produktów objętych tą formą sprzedaży.
13. Składając zamówienie w Sklepie Zamawiający dobrowolnie zgadza się na przetwarzanie udostępnionych danych dla celów realizacji zamówienia. Podanie danych osobowych przez Zamawiającego oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne do zrealizowania zamówienia przez Sklep.
14. Zamawiający wyraża zgodę na otrzymywanie pocztą elektroniczną i tradycyjną materiałów promocyjnych wydawnictwa Bajkopisarze.pl. W każdej chwili może zrezygnować z dalszego informowania.
15. Zamawiający ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.
16. Zamawiający rejestrując się w portalu bajkopisarze.pl w celu dokonania samodzielnej personalizacji szablonu książki dobrowolnie podaje swój login i adres email i tym samym wyraża zgodę na bezterminowe przechowywanie jego loginu, adresu mailowego i hasła. Dane te są niezbędne do obsługi konta do celów samodzielnej personalizacji i w konsekwencji także składania zamówień na wydruk.
17. Wydawnictwo bajkopisarze.pl będące właścicielem sklepu booksle.pl bezterminowo gromadzi adresy mailowe tych użytkowników, którzy zakładając konto użytkownika zaznaczyli opcję Chcę otrzymywać informacje o nowościach/zmianach. Każdy zarejestrowany użytkownik może w każdej chwili odwołać zgodę na otrzymywanie wiadomości zaznaczając po zalogowaniu checkbox Chcę otrzymywać informacje o nowościach/zmianach w zakładce MOJE KONTO.
18. Zamawiający ma dostęp do swoich danych, może żądać ich poprawienia, usunięcia, zaprzestania lub ograniczenia ich przetwarzania. Ma prawo wycofać udzieloną przez zgodę na przetwarzanie. Ma prawo do przeniesienia swoich danych do innego administratora. Jeżeli chce dokonać takich zmian, wystarczy się skontaktować z nami telefonicznie (512 446 414 lub mailowo redakcja@bajkopisarze.pl)
19. W przypadku gdy Zamawiający uważa, że przetwarzamy dane w sposób niewłaściwy, powinien nas zawiadomić. Ma też prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
20. Dane Zamawiającego będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do realizacji celów, na które się zgadza (realizacja zamówienia), a po tym czasie będą przechowywane w minimalnej, archiwalnej formie tak długo, jak przewiduje prawo.
Dane osobowe są chronione z zgodnie  rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych tzw RODO.

Czas realizacji zamówienia


21. Wydruk samodzielnie przygotowanej/personalizowanej książki/kartki:
standard – do 4 dni roboczych,
wykonanie ekspresowe – możliwość jego wykonania wymaga każdorazowego uzgodnienia ze Sklepem.
WYJĄTEK: druk w personalizowanej twardej oprawie oraz druk na tekturze - do 7 dni roboczych.
22. Zlecenie personalizacji (np. książki, obrazka i innych):
ekspres – do 3 dni roboczych,
standard – do 6 dni roboczych.
WYJĄTEK: druk w personalizowanej twardej oprawie oraz druk na tekturze - do 7 dni roboczych.
23. Przygotowanie na życzenie książek okolicznościowych/tekstów/specjalnych pakietów, dla firm i osób prywatnych (np.: książki na zakończenie roku szkolnego, na rocznice, Pamiątka Pierwszej Komunii itp.) – do 14 dni roboczych.

Czas i koszt dostawy:

24. Termin otrzymania przesyłki, to czas realizacji plus przewidywany czas dostawy, przy czym przewidywane czas dostawy to:
 • 3 dni robocze – przesyłka pocztowa krajowa (priorytet polecony),
 • maks 2 dni robocze – przesyłka kurierska oraz paczkomaty InPost
25. Koszt realizacji dostawy na obszarze Polski wynosi:
 • odbiór własny w Krakowie (płatność przelewem lub PayU)    koszt: 0,00 zł
 • kurier (PL), płatność przelewem (płatność przelewem lub PayU)    koszt: 18,00 zł
 • mp3, bon prezentowy - link do pobrania wysyłamy mailem po złożeniu zamówienia    koszt: 0,00 zł
 • paczkomaty InPost (płatność przelewem lub PayU)    koszt: 16,00 zł

Koszt wysyłki do innych krajów uzgadniany indywidualnie z klientem na podstawie aktualnych cenników Poczty Polskiej lub firm kurierskich.
26. Do każdego zamówienia może zostać wystawiona faktura VAT. Jeśli faktura ma zostać wystawiona na firmę, należy podać nazwę, dane oraz NIP firmy. Składając zamówienie Zamawiający automatycznie zgadza się na wystawienie faktury VAT bez podpisu.
27. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Zamawiającego zamówienia.
28. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz wysokości kosztów dostawy, w szczególności w przypadku zmiany cenników usług świadczonych przez podmioty realizujące dostawy. Postanowienie to nie dotyczy zamówień już realizowanych.

Płatności

29. Sklep oferuje następujące rodzaje płatności:
 • płatność przelewem bezpośrednio na konto sklepu:
  Bajkopisarze.pl s.c. Agnieszka Boroń-Przybyło, Katarzyna Filipek-Herniczek,
  ul. Kukiela 27, 31-358 Kraków
  nr konta: PL 36 1140 2017 0000 4402 0684 1896
  (Multibank)
 • płatność przelewem przez system PayU,
 • płatność kartą kredytową przez system PayU,
 • płatność za niektóre usługi (pdf) SMS.

Zamówienie nieopłacone w ciągu 14 dni, zostanie anulowane.

Zwroty i reklamacje

30. Sklep dokłada wszelkich starań, aby dostarczany produkt był bez wad. Jeżeli książka personalizowana ma wadę, Zamawiający może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie.
31.W przypadku reklamacji prosimy o odesłanie wadliwego towaru do Sklepu wraz z jednoczesnym powiadomieniem sklepu o przyczynie zwrotu: mailem na adres sklep@bajkopisarze.pl lub telefonicznie (512-446-414, 691-712-171). Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od ich wpłynięcia. Produkt zostanie wymieniony na pełnowartościowy, jeżeli tylko będzie to możliwe. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), Sklep prowadzony przez Bajkopisarze.pl zwróci Zamawiającemu równowartość ceny produktu lub zaoferuje inne, dostępne aktualnie towary do wyboru. Za towar wadliwy uznaje się taki, który ma wady techniczne. Koszty związane z odesłaniem reklamacji zostaną zwrócone po otrzymaniu przesyłki i przyjęciu reklamacji. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
32. Przy odbiorze przesyłki kurierskiej lub pocztowej Zamawiający powinien sprawdzić, czy nie jest ona uszkodzona. W przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia opakowania, Zamawiający zobowiązany jest w obecności listonosza lub kuriera otworzyć paczkę i sprawdzić, czy towar zamówiony przez Zamawiającego nie został uszkodzony w czasie transportu. Jeśli produkty okażą się uszkodzone, mokre lub pogniecione Zamawiający zobowiązany jest w obecności doręczyciela spisać protokół reklamacyjny (odmowa przyjęcia paczki i powód - uszkodzenie zawartości przez doręczyciela), a następnie skontaktować się ze Sklepem. Dokument ten będzie podstawą do złożenia i przez Sklep u przewoźnika.
33. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku Zamawiający może odstąpić od zakupu niepersonalizowanego towar bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie pisemnego oświadczenia przed jego upływem i niezwłocznego odesłania towaru na własny koszt. Zwrot jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób użytkowany lub zniszczony. Sklep gwarantuje zwrot pełnej kwoty zamówienia. Pieniądze zostaną zwrócone niezwłocznie po otrzymaniu odesłanego towaru przelewem bankowym na konto wskazane przez Zamawiającego. Formularz odstąpienia znajduje się na końcu tego regulaminu.
34. Zgodnie z art. 38 Ustawy... p. 3 Zamawiającemu produkty personalizowane, przygotowywane według specyfikacji klienta lub służące zaspokojeniu jego indywidualnych potrzeb, po uiszczeniu zapłaty, nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. Sklep dopuszcza jednak możliwość zwrotu całości lub części kwoty w zależności od stopnia zaawansowania prac nad zamówionym produktem personalizowanym.
35.Zatem zwrotowi nie podlegają produkty przygotowywane na zamówienie oraz książki i inne produkty personalizowane.
36. Wszystkie uwagi, propozycje, komentarze prosimy kierować pod adresem: sklep@bajkopisarze.pl.

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY (nie dotyczy produktów personalizowanych)

BLOG

Skontaktuj się z nami:

BAJKOPISARZE