Kolejne projekty w walce o lepsze jutro – edukacja ekologiczna dla dzieci

rysunek z książki o segregowaniu odpadów
psst! książki są już prawie gotowe

Tak się dziwnie złożyło, że od lat kilku w bajkopisarskim warsztatcie powstają bardzo tematyczne pozycje. Mniej personalizowane i jak na nas – pamiętajcie, że obracamy się w kręgów nakładów w liczbie 1 egz. – wysokonakładowe, np. 2 000 lub 20 000 egz. Zaczęło się od Potwora Śmieciotwora, który zjadał ze smakiem wszystkie śmieci i wcale nie straszył dzieci. Interaktywana książka przeplatana opowiadaniem o kocie Maurycym trafiła do małopolskich szkół.
W zasadzie rozeszła się na pniu.  Czytaj dalej „Kolejne projekty w walce o lepsze jutro – edukacja ekologiczna dla dzieci”

Lenka i Kuba na tropie… poznajcie książkę z ilustracjami dzieci

To już nasz kolejny bajkopisarski projekt edukacji ekologicznej skierowany do najmłodszych (dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych województwa małopolskiego).   Obejmował: konkurs na ilustracje dziecięce do ekoopowiadania oraz pakiet dydaktyczny zawierający także scenariusze zajęć i instrukcje dla nauczycieli dla 2 000 dzieci.

Projekt miał on na celu wzmocnienie świadomości oraz kompetencji dotyczących dbania o własne otoczenie oraz tzw. cirrcular economy, czyli wybierania tak zaprojektowanych i wykonanych produktów, by po zakończeniu ich użytkowania, można je było ponownie wykorzystać.

Po sukcesie ubiegłorocznego projektu pn. Potwór Śmieciotwór wiedzieliśmy, że szkoły, a w szczególności przedszkola wciąż czekają na nowe pomysły i projekty edukacji ekologicznej dowodząc tym samym, jak bardzo są potrzebne.
Na efekty nie czekaliśmy długo. Projekt ponownie cieszył się ogromną popularnością, a na konkurs spłynęło ponad 750 niezwykłych prac z 45 placówek. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Zobacz więcej materiałów z projektu.

Chcesz zrealizować podobny projekt? Napisz redakcja@bajkopisarze.pl lub zadzwoń 512 446 414