Szczypta fantazji czy rzetelna wiedza? – konkurs na eprzewodniki po zamkach Małopolski

Pani Kazimiera jest babcią Filipka. Swoje opowieści, dzięki którym daje nam szansę poznać znane i nieznane, czasem wymyślone, legendy związane z zamkami Małopolski, pisze wierszem. Nas szczególnie zafascynowała determinacja, z jaką postanowiła się nauczyć tworzenia wirtualnych eprzewodników.
Klaudia i Magda są niepełnosprawne. W tworzeniu przewodników dziewczynkom pomagali rodzice i nauczycielki. Ich opowieści, ilustrowane własnymi pracami i zdjęciami, są autentyczne i wzruszające. Monika i Janek są nastolatkami, podeszli do eprzewodnika, jak na swój wiek profesjonalnie – przytoczyli fakty, prawie historyczne. Ubarwili swe prace ilustracjami Anny Kaszuby-Dębskiej oraz zdjęciami.
grafika1
Konkurs na stworzenie eprzewodnika po zamkach Małopolski wymaga od uczestnika rzetelnego przygotowania albo.. szczypty fantazji. Eprzewodnik może przecież zwierać osobiste wspomnienia z wędrówki z teatrem kukiełkowym, którego przedstawienia odbywały się na dziedzińcu zamku w Niedzicy, czy też opis „prawdziwego” spotkania z Białą Damą na zamku w Korzkwi. Przecież każdy zamek ma jakąś białą damę, a w najgorszym przypadku zwykłego ducha.

Szukajcie i wydobywajcie tajemnice naszych zamków. Być może przy okazji znajdziecie jakiś „skarb”? Teraz jest na nie wielka moda! A więc do dzieła!

Konkurs trwa do 10 października 2015 r. Uczestnikami mogą być dosłownie wszyscy, można przystąpić do tworzenia przewodnika indywidualnie lub grupowo. Organizator– Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” zapewnia fantastyczne nagrody. A są to: kolorowe zegarki, gry planszowe i układanki, mnóstwo książek dla uczestników w każdym wieku, wydruki własnych eprzewodników oraz gadżety od zamków małopolskich. Rozdanie nagród odbędzie się w trakcie 19 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

http://www.stowarzyszenietecza.org/
http://www.bajkopisarze.pl/zamkimalopolski

Legendy zamków Małopolski w aplikacji bajkopisarze.pl

Można pisać wierszem, prozą, wykorzystując własne zdjęcia lub ilustracje stworzone przez Annę Kaszubę-Dębską. Tak powstają konkursowe eprzewodniki o znanych i nieznanych legendach związanych z zamkami Małopolski.

Książka powstała w ramach konkursu na eprzewodniki po zamkach Małopolski. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn Małopolska Gościnna.

Sklep w nowej odsłonie

Upał wprawdzie nie zelżał, ale bajkopisarskie wakacje się skończyły.

Od powiedziałku wystartowaliśmy z nowym sklepem.

booksle

Mamy nadzieję, że układ jest czytelny, a zamawianie prostsze i wygodniejsze. Jeśli jednak macie uwagi, sugestie i propozycje, czekamy na nie. Do kontaktu można wykorzystać naszą nową zakładkę o wiele mówiącej nazwie KONTAKT.

zakladka kontakt

Nagroda za pierwsze zamówienie została juz rozdana, ale wkrótce wymyślimy coś nowego. Warto do nas zaglądać:)

Wakacyjna przerwa

Z uwagi na prace nad nową odsłoną naszego sklepu ogłaszamy wakacyjna przerwę. W dniach od 19 lipca do 30 lipca nie będziemy realizować zamówień.

Będziemy też odpoczywać i gromadzić nowe pomysły. Wrócimy z początkiem sierpnia z nowymi siłami i – UWAGA – z nowym sklepem.

Zapraszamy ponownie 30 lipca! Na pierwszego klienta czekać będzie bardzo miła niespodzianka.

 

Poznaj zamki Małopolski. Konkurs na eprzewodniki.

Czas wakacji sprzyja baczniejszemu przyglądaniu się otaczającemu światu. To, zależnie od potrzeb, czas podróżowania, zwiedzania i kontemplacji. Jednym z charakterystycznych elementów krajobrazu Małopolski są zamki i pałace. Do poznania ich ciekawej historii i zobaczenia obiektów „na żywo” zaprasza Stowarzyszenie Tęcza oraz portal bajkopisarze.pl, jednocześnie zachęcając do wzięcia udziału w konkursie na zamkowy e-przewodnik. Będzie miał formę wirtualnej książki, przygotowanej i udostępnionej w sieci.

Zamki Małopolski kuszą bogactwem legend i tajemnic; część z nich jest powszechnie znana, część pozostała jeszcze do odkrycia. Warto próbować, zwłaszcza, gdy miejsca i ich historię można odkrywać na różne sposoby.

rys. Anna Kaszuba-Dębska, zdjęcia: wikipedia
rys. Anna Kaszuba-Dębska, zdjęcia: Wikipedia

Można spakować plecak i spontanicznie wyruszyć na wyprawę, licząc na spotkanie Wielkiej Przygody. Można też pieczołowicie zaplanować trasę wędrówki, zapoznać się uprzednio z historią zamku czy też jego mieszkańców (obecnych i historycznych).

Można również odbyć podróż nie wychodząc z domu: pospacerować wirtualnymi ścieżkami na ekranie komputera, obejrzeć zdjęcia eksponatów, podziwiać otoczenie.

Własne spostrzeżenia i emocje warto zamknąć w formie przewodnika. Teksty łączyć z ze zdjęciami, przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez Annę Kaszubę-Dębską czy rysunkami. Może zachęcimy kogoś do poznania losów zamku czy jego bohaterów?

Na autorów najciekawszych prac, czekają atrakcyjne nagrody, takie jak edukacyjne gry i układanki, wydruki własnych eprzewodników, kolorowe zegarki oraz dużo, dużo książek.

Szczegółowe informacje o konkursie